Personvern og cookies
Informasjonskapsler og analyseverktøy
Nettstedet vårt bruker informasjonskapsler (cookies) for å kartlegge besøkende og deres bruk. Dette gjør vi for å tilpasse og gjøre nettstedet vårt mest mulig relevant for våre besøkende. Informasjonskapslene inneholder ikke personopplysninger. Du kan selv forhindre at informasjonskapsler blir lagret på datamaskinen din ved å endre innstillinger i nettleseren.
Informasjonen inneholder ikke personopplysninger, men generelle opplysninger som gir informasjon om hvilke nettsted brukeren kommer fra, når på døgnet nettstedet besøkes og hvilke sider som leses mest ol.
Les også
schedule15.10.2025
→ Den norske kirke sier unnskyld til skeive
Torsdag 16. oktober vil Den norske kirke komme med en offisiell unnskyldning til skeive. Det skjer under en pressekonferanse på London Pub, etterfulgt av en kveldsmesse i Oslo domkirke kl. 18.00. HivNorge deltar i markeringen og vil bidra under lystenningen i gudstjenesten.
schedule15.10.2025
→ Regjeringen vil gjøre PrEP mer tilgjengelig
I dag ble forslag til statsbudsjett for 2026 lagt frem av regjeringen Støre. Regjeringen foreslår å utrede hvordan god tilgang til hivforebyggende medikamentell behandling (PrEP) kan sikres over hele landet. Helsedirektoratet får i oppdrag å vurdere løsninger som sørger for et mer likeverdig tilbud, uavhengig av hvor man bor.