Undersøkelse om hivpositives hverdag

Medisinfirmaet GlaxoSmithKline gjennomfører nå en undersøkelse om hivpositive og pårørendes hverdag og livssituasjon. Undersøkelsen gjennomføres i samarbeid med HivNorge og Nye Pluss.

scheduleOppdatert: 23.08.2017

createForfatter: Sekretariatet

labelEmner:

For et best mulig resultat har vi behov for din hjelp.

Denne undersøkelsen er 100 prosent anonym. Det vil derfor ikke være mulig å ha dialog med bakgrunn i svarene dine der. Er det spesielle temaer du ønsker å ta opp, ta kontakt.

Vi håper du vil bidra til å gi ytterligere innsikt og således medvirke til økt forståelse for hivpositives situasjon i Norge. 

På forhånd takk.

 

undersøkelsen

Les også

schedule19.01.2026

→ – Kutt i støtte til laboratorieprøver kan få alvorlige konsekvenser

Regjeringen foreslår å kutte støtten til laboratorieprøver tatt av helprivate. Forslaget kan få alvorlige konsekvenser, mener HivNorge. I verste fall kan det føre til lavere tilgang på testing for hiv og andre seksuelle infeksjoner, og at flere vil la være å teste seg.

schedule16.01.2026

→ Anbefalingen til hivbehandling er klar 

Norges hivbehandling blir besluttet gjennom anbudsrunder, og de nye anbefalingene til Sykehusinnkjøp er nå klare.