camera_altFOTO: HivNorge
Presentasjonene fra HIV16
Torsdag 10. november inviterte Nye Pluss, HivNorge og St. Olavs hospital til et dagsseminar om hiv og medisiner. Presentasjonene fra foredragsholderne er nå tilgjengelige.
scheduleOppdatert: 23.08.2017
createForfatter: Bente Bendiksen
labelEmner:
Seminaret samlet både helsepersonell, mennesker som lever med hiv, pårørende, representanter fra organisasjoner og andre interesserte, og ble holdt på St. Olavs hospital i Trondheim. En rekke fremstående eksperter holdt foredrag om ulike aspekter ved hivmedisinering, som for eksempel langtidsvirkninger, interaksjoner, komorbiditeter og dosering.
Nye Pluss, HivNorge og St. Olavs hospital takker foredragsholdere, deltakere og alle bidragsytere for et innholdsrikt seminar.
Foredragene kan lastes ned her:
Les også
schedule21.10.2025
→ Høring om statsbudsjettet – viktig med forutsigbarhet
Torsdag 23. oktober deltar HivNorge på høring om forslaget til statsbudsjett for 2026. - Det er nødvendig med langsiktig arbeid og forutsigbare rammevilkår understreker HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad.
schedule15.10.2025
→ Den norske kirke sier unnskyld til skeive
Torsdag 16. oktober vil Den norske kirke komme med en offisiell unnskyldning til skeive. Det skjer under en pressekonferanse på London Pub, etterfulgt av en kveldsmesse i Oslo domkirke kl. 18.00. HivNorge deltar i markeringen og vil bidra under lystenningen i gudstjenesten.