camera_altReidar Engesbak
Nytt styre klart etter årsmøte
Leif-Ove Hansen er tilbake i styrelederrollen etter HivNorges årsmøte torsdag 18. mars. Strategi for overordnet politikk- og arbeidsprogram og resolusjon om rusreformen ble også behandlet på årsmøtet.
scheduleOppdatert: 24.03.2021
createForfatter: Caroline Pisani
labelEmner: politikk- og arbeidsprogramstyret
Hansen returnerer i lederstolen etter to år som generalsekretær i Unge funksjonshemmede. Hansen har lang fartstid i HivNorge og var blant annet styreleder i organisasjonen i fire år. I sin forrige periode jobbet Hansen særlig med innføringen av PrEP i Norge, og som brukerrepresentant i spesialistgruppen for anbud på hivlegemidler i en periode da hivmedisiner ble satt ut på anbud første gang.
Hansen ønsker nå å fortsette arbeidet som er igangsatt og deriblant arbeidet med å få PrEP tilgjengelig fra fastlegene på blå resept. Det blir også svært viktig å følge evalueringen av Nye Metoder. — Jeg skal også legge en innsats i å styrke det laget styret er og legge grunnlaget for å bygge organisasjonen videre.
Med seg i styret får Hansen Frank Pettersen (ny), Jacob Hermansen (gjenvalgt), Anne Skjelmerud (gjenvalgt), Øivind Aamodt (ny, innstilles for ett år) og Einar Hyndøy (nytt varamedlem, valgt for ett år). Guri Fløttum, Ronda Kristine Bekkevoll og Natalia fortsetter også i styret.
Vi takker alle som går ut av styret for deres bidrag og ønsker dere lykke til videre!
Les også
schedule18.11.2025
→ Panelsamtale: Helseberedskap i Norden – hvor klare er vi?
Tirsdag 12. november inviterte HivNorge, Positiiviset ry HivFinland, Hiv-Sverige og den ukrainske organisasjonen Alliance for Public Health til en panelsamtale om helseberedskap i Norden på Litteraturhuset i Oslo. Samtalen tok for seg erfaringer fra krigen i Ukraina og hvordan slike erfaringer kan belyse sårbarheter og behov i nordiske beredskapssystemer.
schedule17.11.2025
→ Denne uka er det European Testing Week
– Vi slutter oss til den europeiske testuken 17. – 24. november, og oppfordrer alle som kan ha vært i en risikosituasjon til å teste seg for hiv og hepatitter, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad.