camera_altFoto: Sincerely Media/Unsplash
Informasjon til årsmøtets deltagere
Vi har innkalt til ordinært årsmøte 23. mars 2023, kl. 18.30. Møtet holdes i HivNorges lokaler i Rosenkrantz' gate 4 i Oslo. Det er kun lagt til rette for fysisk oppmøte. For å kunne delta på årsmøtet må du være medlem og ha betalt kontingent for 2022.
scheduleOppdatert: 09.03.2023
createForfatter: Sekretariatet
labelEmner:
Tid: 23. mars, kl.18.30
Sted: Rosenkrantz’ gate 4, 0159 Oslo
Prosedyre for stemmegivning og diskusjoner er beskrevet i forretningsorden for møtet.
For å delta på årsmøtet og ha stemmerett, må man ha betalt medlemskontingent for 2022. Ta kontakt med oss på e-post eller tlf. 21 31 45 80 dersom du ikke er sikker på om kontingent er betalt.
Sakspapirer
Les også
schedule15.10.2025
→ Den norske kirke sier unnskyld til skeive
Torsdag 16. oktober vil Den norske kirke komme med en offisiell unnskyldning til skeive. Det skjer under en pressekonferanse på London Pub, etterfulgt av en kveldsmesse i Oslo domkirke kl. 18.00. HivNorge deltar i markeringen og vil bidra under lystenningen i gudstjenesten.
schedule15.10.2025
→ Regjeringen vil gjøre PrEP mer tilgjengelig
I dag ble forslag til statsbudsjett for 2026 lagt frem av regjeringen Støre. Regjeringen foreslår å utrede hvordan god tilgang til hivforebyggende medikamentell behandling (PrEP) kan sikres over hele landet. Helsedirektoratet får i oppdrag å vurdere løsninger som sørger for et mer likeverdig tilbud, uavhengig av hvor man bor.