HivNorge på Skeivå
For tolvte gang arrangerer LLH Rogaland Stavanger på skeivå, Stavanger Pride. Blant alle deltakerne som bidrar til å sette farge på arrangementet og Homogadå finner du også HivNorge.
scheduleOppdatert: 23.08.2017
createForfatter: Av Bente Bendiksen
labelEmner:

Som under de andre homoarrangementene som har preget denne sommeren, vil også Stavanger på skeivå markere at det er 60 år siden den organiserte homobevegelsen ble startet i Norge. Målet med festivalen er å bryte ned fordommer og uvitenhet, og skape en åpnere dialog mellom homofile og heterofile. Blant annet inviterer Stavanger kommune alle elevrådene ved ungdomsskolene til holdningskurs om mobbing og homofili.
Lørdag 4. september vil organisasjoner og lag fylle den fargerike Øvre Holmegate, i anledningen kalt Homogadå, hvor husene er malt i alle regnbuens farger. Her vil du også finne HivNorge, som blant annet kan by på quiz hvor du kan teste dine kunnskaper om hiv.
Les også
schedule04.11.2025
→ Ny variant av mpox på vei
En ny stamme av mpox, tidligere kjent som apekopper, er nå registrert i California. Denne varianten tilhører kladd Ib, og det er grunn til å tro at denne varianten også kan spre seg til Europa. Det er derfor viktig at alle som er i risikogruppene vaksinerer seg.
schedule27.10.2025
→ Høring om bistandsbudsjettet: – Vi har verktøyene, men mangler pengene
Mandag 27. oktober møtte HivNorge utenriks- og forsvarskomiteen på høring om forslag til statsbudsjett for 2026, for å løfte behovet for økt støtte til det globale arbeidet mot hiv og aids og viktigheten av Norges rolle som en forutsigbar bistandspartner. – Det verdensomspennende arbeidet mot hiv er en kamp som kan vinnes, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad. Les hele høringsinnspillet her.