HivNorge på Pride

Onsdag 22. juni åpner årets Pride Park i Spikersuppa i Oslo. HivNorge er også i år tilstede sammen med Olafiaklinikken og tilbyr testing for hiv og andre seksuelt overførbare infeksjoner. Vellykket behandling betyr smittefri og PrEP til alle som trenger det, er våre budskap i år.

scheduleOppdatert: 23.08.2017

createForfatter: Arne Walderhaug

labelEmner:

Styreleder Leif-Ove Hansen med en av våre spesiallagde t-skjorter.HivNorges store stand vil befinne seg i nærheten av bamsescenen langs Stortingsgata, og der vil du treffe frivillige og folk fra sekretariatet. Du kan teste hiv-kunnskapen din ved å svare på vår quiz, og vi er alle tilgjengelig til å svare på spørsmål du måtte ha om hiv.

Styreleder Leif-Ove Hansen med en av våre spesiallagde t-skjorter.

HivNorge har i år en ny spesialdesignet stand og spesiallagde t-skjorter med årets budskap, skapt av våre entusiastiske frivillige.

HivNorges stand i 2016:

Les også

schedule20.11.2025

→ Transminnedagen setter fokus på transpersoners liv og helse 

I dag, 20. november, markeres Transminnedagen. Dette er en internasjonal minnedag for dem som har mistet livet som følge av vold og transfobi, og til å rette oppmerksomhet mot strukturelle barrierer som rammer transmiljøer. – For oss er det viktig å synliggjøre hvordan transpersoner som lever med hiv ofte møter dobbel stigmatisering og ekstra barrierer i møte med helsetjenestene, sier HivNorges generalsekretær Anne-Karin Kolstad.  

schedule18.11.2025

→ Panelsamtale: Helseberedskap i Norden – hvor klare er vi? 

Tirsdag 12. november inviterte HivNorge, Positiiviset ry HivFinland, Hiv-Sverige og den ukrainske organisasjonen Alliance for Public Health til en panelsamtale om helseberedskap i Norden på Litteraturhuset i Oslo. Samtalen tok for seg erfaringer fra krigen i Ukraina og hvordan slike erfaringer kan belyse sårbarheter og behov i nordiske beredskapssystemer.