HivNorge i paraden

PrEP og vellykket medisinering er lik smittefri, var HivNorges budskap i paraden under Oslo Pride lørdag ettermiddag. Over 30 000 mennesker deltok i paraden gjennom hovedstadens gater i det flotte sommerværet. Over 100 ulike flåter deltok i strålende solskinn.

scheduleOppdatert: 23.08.2017

createForfatter: Arne Walderhaug

labelEmner:

Bilder fra HivNorges seksjon:

Les også

schedule23.03.2023

→ Nytt styre i HivNorge

Årsmøtet i HivNorge som ble avholdt 23. mars, valgte nytt styre og ny styreleder. Leif-Ove Hansen overlater stafettpinnen til Roger Dybedahl.

schedule15.03.2023

→ Årsrapporten over seksuelt overførbare infeksjoner er klar

Folkehelseinstituttet lanserte i dag sin årlige rapport om overvåkning over seksuelt overførbare sykdommer i Norge. Dette inkluderer en oversikt over hivsituasjonen i Norge i 2022. Effektive tiltak som tidlig diagnostikk, vellykket hivbehandling og den hivforebyggende behandlingen PrEP, har resultert i et lavt antall personer som er smittet i Norge, med en nedgang på 80% de siste ti årene.