HivNorge holder stengt 18.-25. juli

HivNorge holder sommerstengt fra 18.-25. juli. Både kontoret og telefonen vil holde stengt.

scheduleOppdatert: 15.07.2022

createForfatter: Sekretariatet

labelEmner:

Vi åpner igjen mandag 25. juli, men oppfordrer alle som ønsker å komme til kontoret om å avtale tid på telefon eller e-post på forhånd.

Les også

schedule01.12.2025

→ Plussprisen for 2025 er tildelt Helseutvalget

Plussprisen deles ut til en person eller organisasjon som har gjort en særskilt innsats på hivfeltet i Norge. I forbindelse med HivNorges arrangement på verdens aidsdag annonserte styreleder i HivNorge, Knut Roger Dybedahl, at Plussprisen for 2025 blir tildelt Helseutvalget.

schedule27.11.2025

→ Kutt i bistand kan føre til at flere millioner blir smittet med hiv

UNAIDS lanserer i forbindelse med verdens aidsdag 1. desember en ny rapport som viser at kutt i bistandspenger går utover bekjempelsen av hiv og aids. – Den globale responsen mot hiv har blitt påført den største tilbakegangen på flere tiår, sier UNAIDS-sjef Winnie Byanyima, i forbindelse med lanseringen av rapporten.