Har ikke lyst på sex

Jeg er en gutt som nylig testet positivt for hiv. Jeg syns det er vanskelig og har ingen å snakke med. Ikke har jeg lyst på sex mer heller. Se sexolog Haakon Aars svar på dette og på andre henvendelser.

scheduleOppdatert: 23.08.2017

createForfatter: Av Bente Bendiksen

labelEmner:

Sexolog Haakon Aars

HivNorge og fagbladet Positiv får ofte henvendelser både fra hivpositive og hivnegative som søker råd i forbindelse med hiv, seksualitet og samliv. Sexolog Haakon Aars svarer på mange slike henvendelser. Haakon Aars arbeider ved Institutt for Klinisk Sexologi og Terapi i Oslo. Han er spesialist i klinisk sexologi og spesialist i psykiatri.

sexolog Haakon Aars svar på Anders’ og andres henvendelser

positiv@hivnorge.no

Les også

schedule08.12.2023

→ Grønt lys for langtidsvirkende PrEP

Det europeiske legemiddelbyrået (EMA) har gitt medisinselskapet GSK markedsføringstillatelse for langtidsvirkende PrEP i Europa, både som injeksjon og som tabletter. – Denne behandlingen er fortsatt kostbar, sier generalsekretær Anne-Karin Kolstad i HivNorge, og hun tror den kun vil tilbys et fåtall.

schedule05.12.2023

→ Norge kan bidra til å stoppe den globale AIDS-pandemien ved å støtte lokalsamfunnene i frontlinjen

Verden har en fantastisk mulighet. Den kan få slutt på aids-pandemien som en trussel mot folkehelsen innen 2030. Å styrke investeringene i aidsresponsen vil også fremme jenters og kvinners rettigheter og myndiggjøring, menneskerettighetene til LHBTQI-personer og global helse. Norges internasjonale bistand er avgjørende for å sikre at dette lykkes.