camera_altFoto: Crestock
Å bli eldre med hiv
Onsdag 30. oktober fikk HivNorge besøk av overlege Marc Ahmed fra geriatrisk avdeling ved Oslo universitetssykehus. Han foreleste om det å bli eldre med flere kroniske diagnoser.
I foredraget ga overlege Ahmed en gjennomgang av hva man mener med eldre, hvilke diagnoser som er vanlige og hvordan man ofte med enkle midler kan begrense symptomene og hvordan helsevesenet kan gi best mulig behandling
Du kan se hele foredraget som vi har lagt ut på YouTube.
Foredraget er også tilgjengelig som pdf-filer og kan hentes her.

Overlege Marc Ahmed.
Les også
schedule11.03.2025
→ Kurert for hiv i Norge
En pasient som lever med hiv har gjennomført en beinmargstransplantasjon ved Rikshospitalet, Oslo universitetssykehus, på grunn av en annen sykdom, og har som følge av det blitt kurert for hiv. – Fra å komme med to sykdommer til Rikshospitalet, kom jeg ut med ingen, sier Oslopasienten.
schedule08.03.2025
→ Egenmestring og hormoner
Kløe, irritasjon, svette, søvnvansker, hjernetåke, underlivsplager, uregelmessige blødninger og leddsmerter er vanlige symptomer som kan følge overgangsalder. Vi har hatt besøk av lege Marianne Natvik, som loser oss igjennom hva vi kan forvente og hva vi kan gjøre når vi kommer i overgangsalderen.